סדנאות וארועים

ספרו לחברים

סטודיו סוהם להשכרה

הסטודיו שלנו, מרווח, מואר ויפיפה. הוא משקיף למפרץ חיפה ויש בו ריצפת עץ, מראות וציוד רב לפעילויות שונות. 
פרטים...

  • יוגה טיפולית בחיפה
  • יוגה טיפולית

יוגה טיפולית

היוגה מלמדת אותנו לרפאה את מה שלא חייבים לשאת ולשאת את מה שאי אפשר לטפל בו. (ב.ק.ס. איינגר)

יוגה טיפולית הינה יישום של התרגולים והעקרונות של היוגה לטיפול  במגוון רחב מאוד של בבעיות פיזיות ונפשיות, כרוניות ואקוטיות.

שיעורי יוגה טיפולית מאפשרים לאנשים הסובלים מבעיה בריאותית להתאמן ביוגה בצורה בטוחה ומותאמת לצורכיהם האישיים, על מנת לעודד הבראה ורווחה.

מעצם טבעה היוגה הנה גם כלי טיפולי היות והמטרה הרחבה עוד מלפני אלפי שנים היא שחרור האדם מסבל. בעזרת אימון מתאים ומכוון טיפול ביוגה ניתן לטפל בבטיחות בכאבים אורטופדיים שונים כמו כאבי גב, פריצת דיסק, יציבה לקויה, עקמת, שיקום לאחר טראומה  וכו'.. בזכות הדגש הרב המושם על נשימה ותרגילי נשימה, יוגה מקלה מאוד על הסובלים מאסטמה, לחץ דם, ומשתקמים אחרי התקף לב וניתוחי לב.  אימון ביוגה מוכח מחקרית כעוזר להתמודד עם לחץ ,חרדה, מתח ודיכאון. היוגה תומכת מאוד בהתמודדות עם מחלות ותסמונות כרוניות ואוטואימוניות כמו סרטן, גרייבס, אושימוטו, פיברומיאלגיה, דלקת פרקים ועוד...

 

בעצם כל אדם, בכל מצב ובכל שלב בחיים יכול לתרגל יוגה וליהנות מהטבה משמעותית, נראית מדידה ויחסית מהירה בבריאותו. הסיבה לכך היא שהיוגה רואה את האדם כשלם ומטפלת באדם ולא בבעיה שלו, תוך שימוש במגוון רחב מאוד של כלים. ברמה הפיזית אנחנו מניעים את הגוף ומייצבים אותו בתנוחות יוגה המתאימות לאדם ולמצבו תוך דגש על נשימה נכונה, עמוקה וקצבית תוך כדי האימון התנועתי. כמו כן אנחנו לומדים מגוון תרגילי נשימה מותאמים. ברמה הפנימית יותר נלמדים תרגילי ריכוז, מדיטאציה והרפיה.

כבר לאחר כמה שיעורים מקבל כל תלמיד הנחיות לאימון קצר ובסיסי בבית על מנת לזרז ולהעמיק את ההשפעה של השיעורים. הניסיון שלי ושל מורים אחרים (ומחקרים רבים) בכל העולם מראה על השפעה מופלאה של היוגה על הבריאות. גם אני הגעתי ליוגה כתוצאה מבעיות גב קשות, עקמת ויציבה לקויה בגיל 15, ואומנם לקח זמן עד שפגשתי בשיטה המתאימה (ויג'נאנה יוגה), אך כשזה קרה החל תהליך מהיר ויציב של שיפור והבראה. היום הגב שלי ואני מרגישים נפלא.

יוגה טיפולית נלמדת בשיעורים פרטניים אחד על אחד או בקבוצה קטנה השמה דגש על המון יחס אישי ותשומת לב לכל תלמיד.

 

לקביעת שיעור ראשון ואבחון

מריה:0506-930827

 

מתאים לי לנסות יוגה

טלפון: 050-6930827
מייל: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

 

 

 

 

 

 

 

 

ציטוטי יוגה

Yoga teaches us to cure what need not be endured and endure what cannot be cured.
~ B.K.S. Iyengar

The yoga mat is a good place to turn when talk therapy and antidepressants aren't enough.
~ Amy Weintraub